Arendame Ülemiste Cityt – regiooni vingeimat ärilinnakut
PARIM KOGUKOND JA KONTAKTID KOOSTÖÖKS
INSPIREERIV KESKKOND LOOVUSEKS JA INNOVATSIOONIKS
KASVAME ISE JA PAKUME KOHTA, KUS KASVADA
PAKUME ABISTAVAID TEENUSEID, MIS AITAVAD PÜHENDUDA OMA ÄRILE
HEA LIGI­PÄÄSETAVUS JA MUGAV TRANSPORDI­ÜHENDUSÜlemiste City

400+

ettevõtet

36

hektarit

10 000

töötajat

120 000

kontoripinda

3000

parkimiskohta

Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Ülemiste City lehele →

Uudised

20.12.2018Ülemiste City arendaja sõlmis euro-aja suurima laenulepingu  

Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste tütarettevõte sõlmis SEB Pangaga linnaku viimase kümne aasta suurima, ligi 40 miljoni euro suuruse laenulepingu.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku kinnitusel on täna SEB Pangaga sõlmitud laenuleping Ülemiste City euro-aja suurim. "Uue hariduskompleksi ja kontorite kõrval on värske finantseeringu toel kavas alustada linnakusse uuendusliku tervisemaja projekteerimist, kus ühe katuse alla koonduksid kõik vajalikud tervisega seotud teenused, mis on suunatud nii kohalikele inimestele linnakus aga ka siinsetele välisspetsialistidele. Uusim suund linnaku arenduses on aga elukondlik kinnisvara, mis toob sadade üürikodude näol 24/7 elutegevuse linnakusse," kirjeldas Nõlvak. "Ühtlasi saame tänu mahukale lepingule osaliselt refinantseerida ka varasemaid Öpiku kvartali arendamiseks võetud kohustusi,” märkis Nõlvak.

"SEB Pangal on hea meel pakkuda pikaajalist finantseeringut, mis toetab Ülemiste City edasist arengut. Usume, et linnaku tervikkontseptsioon koos seda toetava infrastruktuuriga ja kaasaaegsete energiasäästlike lahendustega teeb sellest atraktiivse töökeskkonna paljudele eri suuruses ettevõtetele," kommenteeris tehingut SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov.

Nõlvaku sõnul ei pea ühe laenulepingu sõlmimine aga tähendama pelgalt kümneid lehekülgi erinevaid klausleid, keerukaid tingimusi ja numbriterägastikku. “Tänapäeva äri peab selle tegijatele lisaks ka rõõmu pakkuma, mistõttu otsustasime seekordse olulise lepingu allkirjastamist tähistada Eesti suurima büroomaja katusel, kust on hea ülevaade arendustele, mis jõuavad ellu paljuski tänu äsjase lepingu allkirjastamisele,” kirjeldas Nõlvak.

Mainor Ülemiste põhitegevus on Tallinna lennujaama kõrval, endise Dvigateli tehase territooriumil asuva Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 120 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, kus enam kui 400 ettevõttes töötab täna üle 10 000 inimese. Ülemiste City linnaosa arendavad Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.

Fotod: Marek Metslaid

13.12.2018Eesti arhitektid lähevad maailmakuulsa Zaha Hadid büroo vastu arhitektuurikonkursi finaali

Ülemiste linnakusse rajatava ambitsioonika koole, kodusid ja büroosid ühendava tulevikukompleksi kõrgetasemelisel arhitektuurikonkursil pääses koos Londoni tippbürooga Zaha Hadid Architects finaali Eesti büroo 3+1 Arhitektid.
Loe lisaks

29.11.2018Ainulaadne tehisintellekt juhatab nüüd Ülemiste City’s autojuhid vaba parkimiskohani

Ülemiste City’s juhatab nüüd autojuhid täpselt vaba parkimiskohani süsteem, mis ühendab teeviidad, tablood, veebikeskkonna ja kõige erilisemana videokaamera pilti analüüsiva tehisintellekti. Tegu on Euroopas ja maailmas ühe kõige suurema sellise parkimissüsteemiga.
Loe lisaks

Investorile
Võta ühendust

Teet Raudsep

Kliendikogemuse juht
teet.raudsep@mainor.ee
+3725175816

Andreas Väljamäe

Müügijuht
andreas.valjamae@mainor.ee
+3725515683

Julius Stokas

Elukondliku kinnisvara juht
julius.stokas@mainor.ee
+37255653650