Arendame Ülemiste Cityt – regiooni vingeimat ärilinnakut
PARIM KOGUKOND JA KONTAKTID KOOSTÖÖKS
INSPIREERIV KESKKOND LOOVUSEKS JA INNOVATSIOONIKS
KASVAME ISE JA PAKUME KOHTA, KUS KASVADA
PAKUME ABISTAVAID TEENUSEID, MIS AITAVAD PÜHENDUDA OMA ÄRILE
HEA LIGI­PÄÄSETAVUS JA MUGAV TRANSPORDI­ÜHENDUSÜlemiste City

400+

ettevõtet

36

hektarit

10 000

töötajat

120 000

kontoripinda

3000

parkimiskohta

Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Ülemiste City lehele →

Uudised

21.06.2021Alma Tominga rohehoonesse kolivad rahvusvahelised tippettevõtted  

Eesti esimese naisprofessori Alma Tominga tööst inspireerituna nime saanud rohehoone on rajatud koostöös arhitektide, teenusdisainerite, Tartu Ülikooli teadlaste, aga ka urbanistika strateegide, arboristide, sisekliima, LEED ja diginomaadide ekspertide ning toitlustuses innovatsiooni loova gRabbitiga.

“Paljud kinnisvaraarendajad tõmbasid koroonapandeemia esimese laine ajal pidurit ning eelistasid oodata ja vaadata, mida tulevik toob. Meie aga langetasime just siis julge otsuse minna ehitama täiesti uudse kontseptsiooniga hoonet. Tegemist saab olema Eesti ja ehk ka terve Euroopa ühe läbimõtestatuima ja talendikeskseima töökeskkonnaga,“ sõnas Mainor Ülemiste AS-i juhatuse esimees Ursel Velve. 


Alma Tominga maja valmib 2022. aasta novembriks ning tähistab Ülemiste City suurima investeeringuga (üle 30 miljoni euro) büroohoone projekti.

“Kerkimas on maja, mille loome koostöös arhitektuuribüroo PLUSS arhitektidega algusest lõpuni seest väljapoole – meie tänaste ja tulevaste talentide vajadusi aluseks võttes. Neid ootab rohekeskkond, mille sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutab suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk ja interaktiivne mets, kuhu tekkivas troopilises mikrokliimas on mõnus kolleegidega kohtuda. Innovatsioon ja rohelisus on samm töötajate parema tervise ja võimekuse nimel,“ selgitas Velve.


“Alma Tominga maja valmimisel loome jälle väärtust ja atraktiivsust tulevasele Suur-Ülemistele ning selle visiooni realiseerumisele, mis tulevikus ühendab endas Eesti olulisemat transpordisõlme, Baltikumi parimat kaubanduskeskust ning Põhjamaade suurimat ja sisukamat ärilinnakut. Suur-Ülemiste, mis tõenäoliselt kujuneb Tallinna üheks olulisemaks ekspordiartikliks nii läbi äri- kui tavaturismi, väärib ainult parimat. Parimat sisu ja parimat vormi – neile kriteeriumitele valmiv hoone kindlasti vastab,” sõnas Mainor Grupi nõukogu esimees Guido Pärnits. 


Tallinna lennujaama vahetusse lähedusse rajatavale 11-korruselisele rohehoonele on kavandatud energia- ja keskkonnasäästlikkuse LEED®  

kuldsertifikaat, paigaldatakse päikesepaneelid ning linnakus esimene kaugkütte- ja jahutuse süsteem, millele üleminek tulevikus säästab 1500 puuga metsatuka jagu CO2 aastas.

Fujitsu ja Skeleton: loov töökeskkond on edu võti 

Alma Tominga maja tulevaste rentnike hulgast leiab üleilmse haarde ja tuntusega kaubamärke eesotsas tehnoloogiahiid Fujitsu ning järgmiseks ükssarvikuks pürgiva Skeletoni. Mõlemat võlus eelkõige projekti läbimõeldus ja ambitsioonikus.

Skeleton Technologies on tõusnud Euroopa suurimaks superkondensaatorite tootjaks, andes Eestis väljatöötatud tehnoloogiaga energiat maailma tippettevõtete toodangule. Ettevõtte kasvu peegeldab ilmekalt tõsiasi, et võrreldes 2018. aastal Ülemiste Citysse kolimisega hakatakse Alma Tominga majas kasutama kümme korda suuremat kontoripinda. Valdkonna teerajajana keskendutakse nii Eestist kui mujalt parimate talentide värbamisele ja parima töökeskkonna pakkumine omab seejuures kriitilist tähtsust.


„Otsus kolida Alma Tominga majja rõhutab meie jätkuvat pühendumist töötajatele kõige tervislikuma ja loovama töökeskkonna pakkumisele. Teame, et nende heaolule mõtlemata ei saa toimuda ettevõtte murrangulisi uuendusi. Uude kontorisse kolimine, kus energianõudluse ja CO2 heitmete vähendamiseks ning loodusressursside kokkuhoiuks loodud tõhusaimad standardid, aitab kaasa meie kasvuplaanide elluviimisele,“ lausus Skeleton Technologies’i juhtkonna nõunik Nele Leht. 

Fujitsu Eesti haldusjuht Merilin Mõttus tõdes, et kontorite ja töökohtade kaasajastamisega tegeldakse pidevalt, ent otsus kolida Ülemistele märgib paljude heade mõtete realiseerimist, mis lisab keskkonnasõbralikule mõtteviisile ja praktikatele hoogu.

„Fujitsu missioon on muuta maailma läbi innovatsiooni ja usalduse jätkusuutlikumaks. Töötame globaalsel tasandil tehnoloogiatega, mis loovad keskkondi, kus inimestel hea elada ja tegutseda,“ märkis Mõttus.

Alma Tomingas

Ta tõi lähenemisest näiteid: “Oleme loonud nutikaid ruume, kus oma liikumist ja tegevusi saab juhtida näo- või peopesa veenide tuvastuse abil. Samuti tasub välja tuua töötaja väsimuse tuvastamise ja hoiatamise, ruumi täituvuse ja kasutuskoormuse mõõtmise, aga ka teekatte seisundi ja invasiivsete taimeliikide leviku seire lahendused.”

Enam kui 20 000 ruutmeetri suuruse hoone idee autor ja peaprojekteerija on Arhitektuuribüroo PLUSS, ehitajad NOBE ja Nordecon konsortsium.

17.06.2019Vaata, milline esinduslik hoone hakkab ühendama Ülemiste Cityt lennujaamaga


Mainor Ülemiste kinnitas uue arhitektuurikonkursi lõplikuks võitjaks Arhitektuuribüroo PLUSS töö, mille järgi kerkib Tallinna lennujaama kavandatava terminalihoone kõrvale moodne ligi 20 000-ruutmeetrine ärimaja. Loe lisaks

04.06.2019Esimesed nutikad liiklusmärgid Ülemistel avasid uudse tuleviku linna professuuri


Täna avasid Tallinna Tehnikaülikool (TalTech), Tallinna linn ja Ülemiste City arendajad sügisel TalTechis alustava innovaatilise tuleviku linna professuuri. Sel puhul demonstreeriti täna Ülemiste linnakusse paigaldatavaid Eesti esimesi nutikaid liiklusmärke, mis hakkavad tulevikulinna kavandamiseks koguma detailset infot linnakeskkonna ja liikluse kohta.
Loe lisaks

Investorile
Mainor Ülemiste perioodilised aruanded

Aasta1 kvartal2 kvartal6 kuud3 kvartal4 kvartal12 kuud
 
2022

1.kvartal 2. kvartal  Poolaasta 3.kvartal  

2021

1.kvartal 2.kvartal Poolaasta 3.kvartal 4.kvartal
 2021aasta aruanne

2020

1.kvartal
 2.kvartal
 Poolaasta 3.kvartal
 4. kvartal
 2020 aasta aruanne

2019

1.kvartal
 2.kvartal
 Poolaasta 3. kvartal
 4. kvartal
 2019 aasta aruanne

2018
 3. kvartal
 4. kvartal
 2018 aasta aruanne
Avaldus võlakirjade intressimaksete täies mahus kättesaamiseks

Soovid investeerida meie tegemistesse? Mainor Ülemiste võlakirjasid kaubeldakse Balti First North võlakirjaturul.

Vaata lähemalt


Võta ühendust

Klienditugi 24/7

+3726446666

Kairi Aruvald

Müügi- ja kliendisuhte juht
kairi.aruvald@mainorulemiste.ee
+3725266622

Külli Saar

Majutusteenuse juht
kylli.saar@mainorulemiste.ee
+37258666912

Madis Judanov

Võtmekliendihaldur
madis.judanov@mainorulemiste.ee
+37253034773