Arendame Ülemiste Cityt – regiooni vingeimat ärilinnakut
PARIM KOGUKOND JA KONTAKTID KOOSTÖÖKS
INSPIREERIV KESKKOND LOOVUSEKS JA INNOVATSIOONIKS
KASVAME ISE JA PAKUME KOHTA, KUS KASVADA
PAKUME ABISTAVAID TEENUSEID, MIS AITAVAD PÜHENDUDA OMA ÄRILE
HEA LIGI­PÄÄSETAVUS JA MUGAV TRANSPORDI­ÜHENDUSÜlemiste City

400+

ettevõtet

36

hektarit

10 000

töötajat

120 000

kontoripinda

3000

parkimiskohta

Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Ülemiste City lehele →

Uudised

05.06.2024Mainor Ülemiste ja Ericsson Eesti andsid sisse tehnoloogiakeskuse ehitusloa taotluse  

31. mail esitas Mainor Ülemiste Tallinna linnale ehitusloa taotluse, et juba peagi saaks Tallinna Linnaplaneerimisamet väljastada ehitusloa, mis võimaldaks alustada Ülemiste Citysse suurimate välisinvesteeringute sekka kuuluva Ericssoni targa tootmise- ja tehnoloogiakeskuse ehitamist.


Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve tõdes, et projekt on liikunud heas tempos ning vähem kui aastaga on Mainor Ülemiste koostöös Ericssoniga saanud Tallinnalt uue tehnoloogiakeskuse rajamiseks vajalikud projekteerimistingimused. Lisaks on uue tehnoloogiakeskuse krundil lammutatud ja utiliseeritud ligi 50 000 m2 netopinnaga hoonetekompleks, mis seal varem paiknes.

„Hetkel tegeleme Vesse alajaamast elektrivõimsuse väljaehitamisega ning kaugkütte toomisega kinnistu piirile. Sooviksin esile tõsta Tallinna Linnaplaneerimisameti ja teiste linnaametite ladusat ja konstruktiivset koostööd selle projekti raames. Loodan väga, et sisse antud ehitusloa menetlemine toimub sama ladusalt,“ lisas Ursel Velve.

Ericsson Eesti tegevjuht Sirli Männiksaar kinnitab, et projekti raames on käimas intensiivne disaini- ja arendustöö nii projekti ehitustehniliste kui targa tootmise ja innovatsiooni tehnoloogiliste lahendustega. „Oleme kujundamas keskkonda, mis võimaldaks nutikat ning efektiivset tootearendust, piiranguteta koostööd nii füüsiliselt kui virtuaalselt, inimeste ja robotite vahel. Ehitusloa avalduse esitamise näol oleme koostöös Mainor Ülemistega astunud olulise sammu ehitama asumiseks, mille edukal lahenemisel saame vastavalt ajakavale alustada ehitustöödega,” märkis ta.

Ursel Velve sõnul on Mainor Ülemiste teinud jõupingutusi, et Ericssoni ootusi täita ning Tallinna linn on mõistnud projekti ambitsioonikust. „Ericsson on mitte üksnes Ülemiste Citys, vaid kogu Eesti majanduse kontekstis oluline lisandväärtuse looja. On märkimisväärne, kuid endiselt veel harukordne, kui globaalsed tehnoloogia- ja tootmisettevõtted Eesti poole vaatavad. 155-miljoniline investeering omab positiivset mõju majandusele ja sillutab loodetavasti teed veel mitmetele järgmistele suurinvesteeringutele. Ericssoni arendus on suur tunnustus Ülemiste Cityle, mis on aastaid talente ja innovatsiooni toetava keskkonna loomisse panustanud.“

Mainor Ülemiste ja Ericsson Eesti sõlmisid lepingu Ericssoni targa tootmise ja tehnoloogiakeskuse rajamiseks Ülemiste Citysse 29. juunil 2023. Tegemist on Eesti kontekstis ühe aegade märkimisväärseima investeeringuga. Uues 50 000 ruutmeetri suuruses kompleksis loodetakse arendus- ja tootmistegevust alustada 2026. aastal.

12.02.2024Mainor Ülemiste ostab kõik Technopolis Ülemiste aktsiad ja saab Eesti suurimaks bürookinnisvara omanikuks

Loe lisaks

08.02.2024Ülemiste City uus hariduskompleks saavutas täiskõrguse

Loe lisaks

Investorile
Võta ühendust

Klienditugi 24/7

+3726446666

Tanel Olek

Müügidirektor
tanel.olek@mainorulemiste.ee
+372 503 7848

Karmo Karelson

Müügijuht
karmo.karelson@mainorulemiste.ee
+372 56887756

Kairi Aruvald

Kliendisuhete juht
kairi.aruvald@mainorulemiste.ee
+372 526 6622

Madis Judanov

Võtmekliendihaldur
madis.judanov@mainorulemiste.ee
+372 5303 4773

Raivo Terve

Võtmekliendihaldur
raivo.terve@mainorulemiste.ee
+372 516 6728

Varvara Gasjukova

Kliendihaldur
varvara.gasjukova@mainorulemiste.ee
+372 5802 2100