




Ülemiste City on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärgiks on arendada 36-hektaril laiuv Tark Linn / Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.
Alates maikuust kuulub Mainor Ülemiste AS-i juhatusse Tanel Olek, kes täitis seni Mainor Ülemiste müügidirektori rolli.
Varem Technopolis Ülemiste AS tiimi kuulunud ning kogu karjääri jooksul ärikinnisvara müügiga tegelenud Tanel Olek on Ülemiste City müügivaldkonnas nii valdkonna eksperdi kui tiimijuhina tegutsenud üle kümne aasta. Tanel Oleki vastutusvaldkonnaks juhatuses saab Baltikumi suurima ärilinnaku mitmekesise kinnisvaraportfelli kliendihalduse ja müügi eest vastutamine.
Mainor Ülemiste AS juhatus jätkab kolmeliikmelisena ja sinna kuuluvad lisaks Tanel Olekile juhatuse esimees Sten Pärnits ning arendusjuht Rauno Mätas.
AS Mainor Ülemiste nõukogu nimetas alates 1. maist 2025 ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Sten Pärnitsa, kes on Ülemiste City pikaajaline arendaja. Tal on laiapõhjaline haridus ja kogemus linnaku strateegilises juhtimises.
„Steni võimekus arendada mitmekesist 24/7 linnakut, juhtida nii innovatsiooni kui teenuste ja kogukonna arendusi, on kahtlemata tema tugevus,“ ütles AS Mainor Ülemiste ja AS Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits. „Tema senine töö Technopolis Ülemiste ja Mainor Ülemiste müügi- ja kliendikogemuse tiimide ühendamisel, digisüsteemide rakendamisel ning kogukonnafondi arendamisel on olnud väga tugev näide sellest, kuidas ühendatakse visioon ja praktiline teostus.“
„Eesti suurima kinnisvaraettevõtte uue, suurt pilti mõistva tiimi ühise eesmärgi nimel tööle innustamine eeldab selget visiooni, ühtset sõnumit ning tugevaid kommunikatsioonioskusi nii ettevõtte sees kui väljaspool. Just nende omadustega paistab Sten silma ning on seetõttu väga sobiv valik sellele vastutusrikkale positsioonile,“ lisas Guido Pärnits.
Ärilinnaku uue juhi sõnul saab tema tööpõld olema parajalt lai. “Lisaks kolmanda Tervisemaja ja Viktor Masingu maja alustamisele ootab ees elukondlike arenduste algatamine ning Euroopa pargi ja sellega seonduva kõrghoone kui ka järgmiste oluliste objektide arendamine,” sõnas Sten Pärnits. “Prioriteetseks ülesandeks saab ka tiimi tugevdamine, kes suudab ellu viia Ülemiste City visiooni, arendada andme- ja tehnoloogiapõhist teenuseloomet ning kasvatada sidet innovatsiooni ja igapäevase linnakuelu vahel.“
Sten Pärnits alustas oma teekonda Ülemiste Citys juba 2008. aastal Ülo Pärnitsa sekretärina. Ta on töötanud nii AS Mainor Ülemiste nõukogus (2017–2023) kui AS Mainori nõukogus (2013 – tänaseni) ning olnud juhtivas rollis mitmete suuremahuliste projektide juures – sealhulgas kõigi Tervisemajade arenduses ning müügi- ja kliendihalduse valdkonna eest vastutajana alates 2023. aastast.
Sten Pärnits lõpetas Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kuldmedaliga, omandas magistrikraadi arstiteaduses Tartu Ülikoolis ning täna on tal lõpetamisel ärirahanduse õpe TalTechis.
Ülemiste City terviselinnak laieneb veelgi – 2027. aasta esimesel poolaastal valmib linnaku kolmas tervisemaja, millega saab Ülemiste City terviseklastrist Baltikumi suurim erakapitalil põhinev terviselinnak. Uue maja ankurüürnikuks saab Pihlakodu tipptasemel eakate hooldekodu.
Mainor Ülemiste juhatuse liikme Sten Pärnitsa sõnul on terviselinnaku laiendamine arendajate selge fookus ja loomulik arengusuund, mille eesmärk on pakkuda inimestele kvaliteetseid terviseteenuseid ja toetada paremat elukvaliteeti.
"Tänaseks on Ülemiste City terviselinnak kujunenud üheks piirkonna olulisemaks terviseteenuste pakkujaks, ühendades laia spektri ennetus- ja raviteenuseid ning edendades innovatsiooni tervishoiuvaldkonnas. Kolmanda tervisemaja ehitamine on järgmine oluline samm tervikliku ja kaasaegse tervisekeskkonna loomise suunas. Selle rajamist toetab teenusepakkujate ja tarbijate laialdane huvi ning väga edukad projektid kahe varasema tervisemaja näol," ütles Pärnits.
Uue tervisemaja ankurüürnikuks saab Pihlakodu – üks Eesti juhtivaid hooldekodusid, kes avab hoones uue tipptasemel hooldekodu. Tegemist on Eesti mõistes ainulaadse skandinaavialikul mudelil põhineva hooldekoduga, kus eakaid ei eraldata, vaid lõimitakse kogukonda.
Pihlakodu juhatuse liikme Merike Meriranna sõnul on uues asukohas hea võimalus luua sild erinevate põlvkondade vahel ja aidata eakatel olla osa aktiivsest ja hoolivast, omavahel suhtlevast kogukonnast.
“Kõik see aitab vähendada üht hooldekodude peamist probleemi – eakate üksindustunnet. Ülemiste City oma tiheda kogukonna programmiga aitab kindlasti kaasa eakate sotsiaalsuse säilimisele ja loob rohkelt võimalusi põnevaks ajaveetmiseks.” Merirand lisas, et kuna täna tuleb suur osa eakaid kortermajadest ja linnadest, siis hindavad paljud justnimelt võimalust elada harjumuspäraselt edasi linnakeskkonnas.
Tervisemajas avatavas Pihlakodus pakutakse üldhooldusteenust, kuid samas on võimalik liita paketiga ka muid tervise-, heaolu- ja raviteenuseid mugavalt ühe katuse all. Sellega paraneb tervishoiuteenuste kättesaadavus, mis on senistes hooldekodudes olnud sageli raskendatud, kuid samas hädavajalik.
Pihlakodu rajamine Ülemiste Citysse loob ka koostöövõimalused erinevate meditsiini ja innovatsiooniettevõtete ning haridusasutustega – näiteks praktikakohtade, vabatahtlike tegevuste või uudsete lahenduste näol, mille abil hooldusteenuste kvaliteeti tõsta või seda veelgi kaasajastada.
"Näeme, et integreerides tipptasemel meditsiinitehnoloogia ja nutikad lahendused, saame pakkuda veelgi kaasaegsemat teenust, parandada eakate elukvaliteeti, lihtsustada igapäevaelu ja pakkuda vajadusel kiiremat meditsiinilist abi," märkis Merirand.
Lisaks üldhooldusteenust pakkuvale Pihlakodule saab hoones paiknema lai valik terviseteenuste pakkujaid, näiteks perearstid, viljatusravi, silmakliinik, füsioteraapia ja hambaravi.
Iga uue arenduse lisandudes jätkab Ülemiste City ka linnaku rohealade laiendamist, et pakkuda tervislikku ja meeldivat keskkonda nii patsientidele kui ka linnakus töötavatele inimestele. Sealhulgas luuakse koos uue tervisemajaga erapark Pihlakodu elanikele ja külastajatele.
Lisaks on uuel tervisemajal suurepärane ligipääsetavus ja parkimislahendused, sealhulgas tervisemajade klientidele mõeldud parkimisalad.
Kolmanda tervisemaja rajamisse investeeritakse 18 miljonit eurot. Arhitektuuriliselt järgib uus 7700 m² hoone Tervisemaja 2 kontseptsiooni ja kavandi autoriks on sarnaselt eelnevale majale Apex Arhitektuuribüroo. Ehitushange kuulutatakse välja aprillis ning see kestab kuni juuli keskpaigani.
Terviklik terviselinnak
Ülemiste City terviselinnak on viimastel aastatel laienenud, et vastata üha kasvavale nõudlusele terviseteenuste järele. Möödunud sügisel avati Ülemiste Citys uus 7-korruseline Von Baeri Tervisemaja, mille suurimateks väärtusteks on maailmatasemel diagnostikakeskus ning laialdane valik tippkliinikute poolt pakutavaid terviseteenuseid alates taastusravist kuni iluravini. Von Baeri Tervisemaja suurimaks rentnikuks sai Tartu Ülikooli Kliinikum, mis toob ülikoolihaigla teenused inimestele senisest lähemale.
Sellele eelnevalt avati 2020. aastal esimene tervisemaja, kus tegutsevad esmatasandi peremeditsiini, töötervishoiu ja füsioteraapia teenusepakkujad. Lisaks asuvad linnakus kolme multifunktsionaalse operatsioonisaaliga kirurgiakliinik Aurora ja tervisevaldkonna idufirmade kiirendi Health Founders.