Ülemiste City uus hariduskompleks saavutas täiskõrguse

Ülemiste City uues hariduskompleksis peeti neljapäeval sarikapidu. Kompleksi esimese etapi valmimisel alustab seal 2025. aasta alguses tööd Tallinna Rahvusvaheline Kool ning avatakse Ülemiste kogukonnahoone.

“Ülemiste Citys töötavate rahvusvaheliste talentide jaoks, keda on tänaseks kokku ligi kaks tuhat, on haridusasutuste nagu Tallinna Rahvusvaheline Kool ja Ettevõtluskõrgkool Mainor asumine linnakus suur väärtus. Terviklik haridusteenuste pakett võimaldab mugavalt linnakusse tööle tulla, sest lapsed saab panna IB akrediteeringuga kooli,” lausus Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve. “Kiirelt kasvaval koolil on olemasolevas hoones kitsas ja seetõttu võtsime vastu otsuse hakata kinnisvarasektoris keerulisel ajal ehitama Ülemiste City uut hariduskompleksi koos kogukonnamajaga.”Ursel Velve avaldas heameelt, et ehitusettevõtte NOBE OÜ tiim on toimetanud nobedalt ning hoone on saavutanud juba täiskõrguse. “Plaanime uue maja koos kaasnevate mängu-, spordi- ja puhkealadega anda Tallinna Rahvusvahelisele Koolile ja kogu Ülemiste City kogukonnale üle 2025. aasta esimeses kvartalis. Loodame, et uus keskus saab tõeliseks kogukonna südameks, kuhu tulevad erinevas vanuses ja erinevatest kultuuridest inimesed, et nautida koosolemist, sportimist ja teisi põnevaid ühiseid tegevusi,” lisas ta.

Tallinna Rahvusvahelise Kooli direktori Olavi Otepalu sõnul on kaasaegsel ruumil oluline roll õpikogemuse kujunemisel. “Uues hoones on nii kosutavat rohelust kui ka mugavaid sportimisalasid. Oleme siseruumid planeerinud põhimõttel, et need kutsuksid noori liikuma,” sõnas ta.

“Kuna Eestis kasvab nõudlus rahvusvahelise hariduse järele nii kiiresti, on meil hea meel, et saame uues keskkonnas vastu võtta rohkem õpilasi – juba enam kui 50 riigist. Kuna IB-õppe kvaliteet on tippülikoolides kõrgelt hinnatud, liitub kooliga üha rohkem ka kohalikke peresid,“ selgitas direktor. “Koolivälisel ajal saab aga uuest majast tõeline kogukonnakeskus – kõik meie rahvusvahelise linnaku talendid on oodatud ühisüritustele, huviringidesse, lastehoidu ja sportima.“

„NOBE jaoks on Ülemiste Hariduskompleksi rajamine olnud kaasahaarav ja hariv teekond. Rajades ehitist, kus peagi hakatakse kooliharidust andma, oleme ka ise õppinud ja arenenud,“ lausus NOBE ehitusdirektor ja juhatuse liige Priit Nigols. „Tänase sarikapeoga, mis tähistab olulist verstaposti projektis, lõppeks justkui üks semester koolis – loodame, et meie pingutused on tellija silmis väärilised hindele 5. Täname nii tellijat kui alltöövõtjate meeskondi konstruktiivse ja tulemusele keskenduva koostöö eest.“


NOBE rajab esimeses etapis aadressile Valukoja 9 ligemale 6000 ruutmeetrise brutopinnaga Tallinna Rahvusvahelise Kooli hooneosa ja Ülemiste kogukonnahoone. Ehitustööde kogumaksumuseks ilma käibemaksuta on ligikaudu 11,5 miljonit eurot.

Linnakus asuvad praegu Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Rahvusvaheline Kool lasteaiateenusest kuni gümnaasiumini, Emili kool ja Kalli-kalli lasteaed, kuid seoses planeeritava Rail Baltica terminali ehitusega seniste haridushoonete asemele ja kasvava vajadusega haridusteenuste järele ehitatakse uus hariduskompleks keset Ülemiste linnakut.

Ülemiste hariduskvartali projekti arhitektuurilise lahenduse autor on 3+1 Arhitektid ning välisruumi kujundasid TajuRuum maastikuarhitektid. Projekti rahastab OP Corporate Bank.

Eelmine
Mainor Ülemiste juhina jätkab Ursel Velve
Järgmine
Mainor Ülemiste ostab kõik Technopolis Ülemiste aktsiad ja saab Eesti suurimaks bürookinnisvara omanikuks