Ülemiste City arendaja sõlmis euro-aja suurima laenulepingu

Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste tütarettevõte sõlmis SEB Pangaga linnaku viimase kümne aasta suurima, ligi 40 miljoni euro suuruse laenulepingu.
Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste tütarettevõte sõlmis SEB Pangaga linnaku viimase kümne aasta suurima, ligi 40 miljoni euro suuruse laenulepingu.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku kinnitusel on täna SEB Pangaga sõlmitud laenuleping Ülemiste City euro-aja suurim. "Uue hariduskompleksi ja kontorite kõrval on värske finantseeringu toel kavas alustada linnakusse uuendusliku tervisemaja projekteerimist, kus ühe katuse alla koonduksid kõik vajalikud tervisega seotud teenused, mis on suunatud nii kohalikele inimestele linnakus aga ka siinsetele välisspetsialistidele. Uusim suund linnaku arenduses on aga elukondlik kinnisvara, mis toob sadade üürikodude näol 24/7 elutegevuse linnakusse," kirjeldas Nõlvak. "Ühtlasi saame tänu mahukale lepingule osaliselt refinantseerida ka varasemaid Öpiku kvartali arendamiseks võetud kohustusi,” märkis Nõlvak.

"SEB Pangal on hea meel pakkuda pikaajalist finantseeringut, mis toetab Ülemiste City edasist arengut. Usume, et linnaku tervikkontseptsioon koos seda toetava infrastruktuuriga ja kaasaaegsete energiasäästlike lahendustega teeb sellest atraktiivse töökeskkonna paljudele eri suuruses ettevõtetele," kommenteeris tehingut SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov.


Nõlvaku sõnul ei pea ühe laenulepingu sõlmimine aga tähendama pelgalt kümneid lehekülgi erinevaid klausleid, keerukaid tingimusi ja numbriterägastikku. “Tänapäeva äri peab selle tegijatele lisaks ka rõõmu pakkuma, mistõttu otsustasime seekordse olulise lepingu allkirjastamist tähistada Eesti suurima büroomaja katusel, kust on hea ülevaade arendustele, mis jõuavad ellu paljuski tänu äsjase lepingu allkirjastamisele,” kirjeldas Nõlvak.


Mainor Ülemiste põhitegevus on Tallinna lennujaama kõrval, endise Dvigateli tehase territooriumil asuva Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 120 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, kus enam kui 400 ettevõttes töötab täna üle 10 000 inimese. Ülemiste City linnaosa arendavad Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.

Fotod: Marek Metslaid
Eelmine
Eesti arhitektid lähevad maailmakuulsa Zaha Hadid büroo vastu arhitektuurikonkursi finaali
Järgmine
Vesterbacka tiim ootab valitsuselt eriplaneeringu osas otsust veebruari lõpuks