Rammumehed panid 500-kilose nurgakivi, millega Ülemiste City asub pürgima iseseisvaks linnaks


Seni pelgalt ärilinnakuna tegutsenud üle 10 000 töötajaga Ülemiste Citys pandi täna nurgakivi esimestele kodudele, mis on märgiline samm teel püsielanikkonnaga iseseisvalt toimivaks linnaks.


Seni pelgalt ärilinnakuna tegutsenud üle 10 000 töötajaga Ülemiste Citys pandi täna nurgakivi esimestele kodudele, mis on märgiline samm teel püsielanikkonnaga iseseisvalt toimivaks linnaks.

Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul on nende prognoosi kohaselt 2025. aastaks linnakus elamas üle tuhande inimese. “Tänane esimesele elukondlikule hoonele pandud nurgakivi on märgilises tähtsusega samm linnaku muutumisel uueks püsielanikkonnaga piirkonnaks,” toonitas Nõlvak.

“Ülemiste City uus eesmärk on toimida täiesti iseseisva linnana ja järgmise viie aasta jooksul on lisaks esimestele kodudele kavas peatselt avada oma tervisemaja, valmis saada uus hariduskompleks, tagada eluks vajalikud kaubad, teenused ja mitmekülgne transpordiühendus kogu maailmaga,“ selgitas Nõlvak, et aastaks 2025 ei ole seal elaval ja töötaval inimesel põhjust Ülemiste Cityst igapäevaselt lahkudagi.


Täna nurgakivi saanud Dvigateli tehase 19. sajandist pärit paekivimüüride vahele kerkiv Lurichi maja hakkab koosnema kahest tornist: 13-korruselisest üürikorteriga osast ja 8-korruselisest bürootornist. Üürikorterite torni 81 moodsat kodu saavad olema täielikult sisustatud ning maja täisautomaatne, nii et nutitelefoni abil saab sisse kolida sisuliselt paari minutiga.

Austusavaldusena Eesti kuulsaimale rammumehele Georg Lurichile, kelle järgi on kerkiv hoone nime saanud, tõstsid Eesti tänased tugevaimad rammumehed paika teadaolevalt raskeima inimjõul paigaldatud, 500 kg kaaluva nurgakivi, milleks sai algselt tehasehoones kasutusel olnud telfrikonks.

Hoonetekompleksi on projekteerinud Arhitektuuribüroo Pluss, ehitab Fund Ehitus ja finantseerib OP Corporate Bank. Esimesed kodud valmivad Ülemiste Citys järgmise aasta kevadel.Fotod: Raul Mee
Eelmine
FOTOD: Vaata, milline näeb välja Eesti IT-sektori aasta teo auhinnaga pärjatud Rahvusvaheline maja
Järgmine
Ülemiste City arendajad investeerivad Tallinna Tehnikaülikooli professuuri ligi pool miljonit