Ülemiste City tutvustus

Ülemiste City on Tallinna lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegne linnaosa, kus tegutseb suur hulk innovaatilisi ettevõtteid. Arenduse eesmärgiks on arendada 36 hektaril laiuv Ülemiste City – Smart City suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades.

Linnaku arendamine sai alguse 2005. aastal. Tänaseks on siin välja töötatud hästitoimiv majandusstruktuur. Välja on ehitatud üle 120 000 m² kaasaegset büroopinda, 10 000 m² kultuuri- ja hariduspinda, lisaks on linnakus veel ca 125 000 m² tööstus- ja laopinda. 2017. aastaks tegutseb Ülemiste Citys ligikaudu 300 ettevõtet, kus on endale töökoha leidnud ca 8000 töötajat.

Ülemiste City eeliseks on hea asukoht – linnak paikneb Tallinnasse suubuvate suurte magistraalide Tartu maantee ja Peterburi maantee vahetus läheduses, 700 m kaugusel Tallinna lennujaamast ja 300 m kaugusel Ülemiste rongipeatusest ning vaid 10-minutilise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast. Paljudest Tallinna linnaosadest pääseb Ülemiste Citysse ühistranspordiga.

Linnakule annavad lisaväärtust lähedal asuvad suured kaubanduskeskused, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Kalli-kalli lasteaed, Emili kool, Euroopa kool, toitlustuskohad, rattaparkla, park jpm.

Ülemiste City on loomingulist ja impulsiivsust soodustav, ainulaadne ning inspireeriv keskkond. Austamaks Eesti teadusajalugu saavad kõik Ülemiste Citysse rajatud uued või renoveeritavad hooned nime meie teaduse suurkujude järgi – näiteks on siin Ludvig Puusepa, Walter Zappi, Ragnar Nurkse, Ustus Aguri, Artur Lindi, Johannes Käisi, Boris Tamme ja Ernst Julius Öpiku nimelised hooned.

Kolmandikku Ülemiste Cityst arendab Technopolis Ülemiste AS, millest 51% kuulub ärikinnisvara ja –tugiteenuste pakkumisega tegelevale Soome börsifirmale Technopolis Plc. Kaht kolmandikku linnakust arendab Mainor Ülemiste AS.

Mingle: Ülemiste City arhitektuurikonkursi võidutöö  

Autor: arhitektuuribüroo Tengbom Eriksson Architects Ltd.